II. liga

2. liga sk. D - 4. kolo B družstva

Caissa Třebíč A - 2222 ŠK Polabiny B 3:5
Tuto neděli (7.12.2008) jsme vyrazili na Vysočinu. Pro mne osobně byl tento zápas velkou výzvou, neb jsem své první šachové krůčky uskutečnil pod vlajkou tehdejšího Spartaku Třebíč.


Před zápasem jsem jako kapitán musel řešit několik velkých rébusů v naší sestavě. Největší hádankou byla pro velké pracovní vytížení účast našeho největšího střelce (100 %) Luboše Šilara. Možný zádrhel se rýsoval i u Honzy Černého, který své první vnouče již tři dny zapíjel. Naštěstí se v sobotu propil do úplné střízlivosti, takže byl v neděli zcela připraven nastoupit (k vnučce Jolance samozřejmě gratulujeme!). Když pak v pátek nepustila nemoc do školy Petra Čižinského, tak jsem z naší šachové školy povolal dalšího 13-ti letého mládežníka Petra Nešpůrka.

K zápasu samotnému.

Do lavic jsme zasedali s mírným optimismem, neboť v sestavě domácích se objevili pouze dva hráči základní osmičky.

Cirka po půl hodině hry čekal na všechny parádní šok v podobě výhry našeho benjamínka na poslední šachovnici. 0-1. Je však třeba říci, že jeho soupeř neelista Pepa Sedlák byl při partii myšlenkami víc u svého čerstvě rozbitého auta. Všichni mu přejeme, aby nepříjemnou situaci zvládl.

V tento moment se zdálo, že na zadních šachovnicích budeme bodovat naplno a na předních šachovnicích to stačí odremizovat a přesně v tento okamžik přilétla nabídky remízy od Vládi Uhra na 4. desce. František přijal a vydal se spolu s Petrem Nešpůrkem objevovat architektonické krásy Třebíče. Jejich procházka trvala záviděníhodné tři hodiny ! 0,5-1,5.

Po další hodině hry jsme s nelibostí zaznamenali prohru Radka Bujnocha, který se nějak divně vypořádal s odbočením ve Svěšnikově variantě. 1,5-1,5.
Velkou zajímavostí je zde také fakt, že po čtyřech kolech je jeho soupeř Honza Tesař jediným hráčem Třebíče A, který dokázal vyhrát. A to hned 2x.

Pak jsem dohrál já na 1. šachovnici, kde mi Petr Buchníček obětoval celou věž za výbuch pěšcového krytu mého monarchy. Naštěstí jsem nešlápnul vedle a návratu mé zatoulané dámy zabránil až věčný šach. 2-2.

Následně pak dohrál Luboše Šilar, který body sčítá jak zajíce. Tentokrát soupeře přepočítal navíc v jeho časové tísni. 2-3.

Na druhé šachovnici jsme už Aleše bez vytáček odepsali, protože měl o kvalitu a dva pěčce méně - za nic. V časovce se však Petr Bělohlávek zalekl (podle mě neoprávněně) slabých černých polí u svého krále a majestátně vypadajícícho černopoláka soupeře a tak nabídl remízu, která byla přijata tak rychle, že by ani Jarmila Kratochvílová nestačila vystartovat. 2,5-3,5.

Na vítězství v zápase jsme si museli počkat až po časové kontrole. Honza Černý z ní vyšel s věží více a zaznamenáváme tak vítězný bod. 2,5-4,5.

Jedno auto vyráží směr Pardubice. Druhé auto čeká, až si v partii Mirek Zachariáš - Luboš Trojan oba soupeři ujasní, kdo hraje na výhru. Vyjasňování trvalo určitě přes hodinu (možná dvě) a potom se oba dva ještě kočkovali s věží proti jezdci pomalu až do předepsaných 50-ti tahů. Těsně před koncem pro pobavení společnosti věž sebrala krytého koně a mohlo se jet domů. Pro dokreslení situace - druhé auto vyráží a první auto již doma parkuje. 3-5.

Hodnocení zápasu musí být pozitivní, protože jsme vyhráli. Ale přesvědčivé to zase tolik nebylo – stačilo by, kdyby měli Třebíčtí o jednoho či dva hráče navíc. Naštěstí se na kdyby nehraje a tak nás hřejí 3 body v tabulce za vítězství s nebezpečným (tentokrát však notně raněným) týmem Třebíče

V dalším zápasu k nám zavítá Kuřim, která v tomto kole získala své první tři body za vítězství proti Znojmu.

Michal Novotný, katitán B družstva
ŠK Caissa Třebíč A   2222 ŠK Polabiny B
Buchníček Petr 2285 ½ - ½ 2263 Novotný Michal
Bělohlávek Petr 2197 ½ - ½ 2272 Jedlička Aleš
Tesař Jan 2094 1 - 0 2245 Bujnoch Radek
Uher Vladimír 2081 ½ - ½ 2250 Navrátil František
Zachariáš Miroslav 1940 ½ - ½ 2075 Trojan Luboš
Cabejšek Jaroslav 1838 0 - 1 2068 Černý Jan
Obršlík Jiří 1756 0 - 1 2176 Šilar Lubomír
Sedlák Josef 0 0 - 1 1389 Nešpůrek Petr
  3 : 5  

| Autor: Michal Novotný | Vydáno dne 08. 12. 2008 | 1737 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server