II. liga

2. liga sk. D - desáté kolo

SPgŠ+G Znojmo – 2222 ŠK Polabiny B 6,5:1,5
Už před losovací schůzí tohoto ročníku ligových soutěží nám hrozilo, že pojedeme buď do Znojma nebo do Nového Boru. Vyplnila se varianta "A" a tak jsme před tímto kolem znovu meditovali nad podivným rozdělováním družstev do druhých lig.


Ještě víc jsme si však lámali hlavy nad naší sestavou pro tento zápas, abychom nakonec přece jen (s ulehčením a vyčerpáním zároveň) dali dohromady alespoň celou osmičku. Nemoc však definitivně nepustila do Znojma ani Petra Čižinského, takže nás nakonec zůstalo jen "sedm statečných". A když jsme navíc nechtěli ani "manipulovat se soupiskou", vedl nejstatečnější Petr Nešpůrek místo slíbené osmé šachovnice bílými dokonce jen černé kameny na sedmičce.

Ještě v sobotu se jedno auto vydalo směr Znojmo s cílem seznámit se s místními zvyky v Bílém sklípku u Adámků, kde jsme se v počtu 4 setkali s kompletním týmem Znojma. Sobotní večer se tak nesl nejprve ve znamení ochutnávek vína a později vzájemného šachového oťukávání se.

Druhé auto přijelo až v neděli ráno, ale jak jsem již psal – pouze v počtu 3. Hned z výkopu jsme tedy prohrávali 1-0.

Na šesté šachovnici vznikla po divokém průběhu remíza opakováním tahů. Zde musím poděkovat Lubošovi Šilarovi, že na zápas odjel navzdory tomu, že i on byl ve stavu nemocných. 1,5-0,5.

Radek Bujnoch stál na trojce na výhru, ale v oboustranné časové tísni toho neviděl povíc a po ztrátě dámy dostal i mat. 2,5-0,5.

Luboš Trojan se opět krásně zavinul a čekal, přehlédl však pěkné Sxd5 a bylo po partii. 3,5-0,5.

Na čtyřce František pouze kryl hrozby a posunoval figurky blíže ke králi soupeře, aby jej na konci partie chytil na špek a po oběti figury postavil před nekrytelný mat. 3,5-1,5.

Já jsem na jedničce vlétl Lubošovi do varianty a můj první pokus o nějakou tu protihru dopadl zcela otřesně. 4,5-1,5.

Po tomto nádherném vstupu do utkání (reálně vlastně bylo už po něm) jsme prvním autem raději hned odjeli. To jsme ještě netušili, že na zpáteční cestě nad námi budou držet ochrannou ruku "všichni svatí", protože přední kolo visící na posledních dvou totálně uvolněných šroubech jsme zachytili opravdu až na poslední chvíli ! V tu chvíli nám prohraný zápas najednou tak nějak přestal vadit.

Po našem odjezdu dohrávali ještě Aleš s Dočmenem a na sedmičce teprve 13-ti letý Petr Nešpůrek.

Aleš po časové kontrole ztratil pěšce, čehož dokázal soupeř využít k zisku celého bodu. 5,5-1,5.

Poslední tedy dohrál Petr Nešpůrek, jehož nynější Elo 1389 již neodpovídá jeho reálné výkonnosti. Se svým starším a zkušenějším soupeřem sehrál vcelku vyrovnanou partii, ztráta jednoho pěšce ve střední hře se však nakonec v koncovce ukázala být příliš vysokou. Tato partie byla i přes Petrovu prohru jedním z nejsvětlejších okamžiků celého utkání. 6,5-1,5.

Prohráváme tedy velkým rozdílem, když v průběhu celého utkání nebyl žádný okamžik, který by naznačoval alespoň minimální šanci na naše vítězství.

Forma (i štěstí) nás tak ke konci sezóny opustila a zamířila k našim kolegům v "C" družstvu. Ti ve druhé lize "C" podruhé za sebou vyhráli a přiživili tím možnost (před dvěma koly "neuvěřitelného") udržení v soutěži. Držíme jim palce !

V posledním kole přivítáme Vysoké Mýto a doufáme, že nás "cholera, mor a neštovice" postihnou méně, než tomu bylo v tomto kole.

Michal Novotný, kapitán B družstva

SPgŠ+G Znojmo A   2222 ŠK Polabiny B
Riška Lubomír 2232 1 - 0 2263 Novotný Michal
Dočekal Jan 2238 1 - 0 2272 Jedlička Aleš
Schirmbeck Hannes 0 1 - 0 2245 Bujnoch Radek
Fojtík Tomáš 2101 0 - 1 2250 Navrátil František
Dobeš Oldřich 1999 1 - 0 2075 Trojan Luboš
Švanda Josef 2094 ½ - ½ 2176 Šilar Lubomír
Mikulů Lukáš 1881 1 - 0 1389 Nešpůrek Petr
Talpa Pavel 1880 1 k 0    
  :  

| Autor: Michal Novotný | Vydáno dne 24. 03. 2009 | 2040 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server