Extraliga

Už to bylo trochu vyrovnanější

2222 ŠK Polabiny – TŽ Třinec 4,5:3,5
Nejdříve pár slov k přípravě na utkání, kterou nikdo nepodcenil. Luboš například dorazil na pokoj už v pět ráno a Dejf se vzbudil se slovy „cejtím tu slívku“. Jako kapitána mě to ovšem nijak neznepokojilo, neboť své hráče dobře znám a první noc jsem je honil do postele jako jejich máma.


Michal Konopka nám pak ještě vyprávěl, jaké to bylo, když hrávali spolu v jednom týmu David Navara a Tomáš Oral, jak se stávalo, že se třeba potkali v půl šesté ráno na schodech – David odcházel a Tom přicházel.


Ráno jsme dorazili do třinecké hrací místnosti. Kafe nebylo, takže první půlhodinka byla krušná.
2222 ŠK Polabiny   TŽ Třinec
Petr Martin 2495 0 - 1 2563 Mišta Alexander
Kaňovský David 2471 ½ - ½ 2485 Murdzia Piotr
Konopka Michal 2448 1 - 0 2502 Jakubowski Krzysztof
Červený Martin 2353 ½ - ½ 2388 Plát Vojtěch
Studnička Tomáš 2320 ½ - ½ 2355 Neděla Vlastimil
Roško Luboš 2313 1 - 0 2385 Langner Ladislav
Jedlička Aleš 2320 ½ - ½ 2350 Walek Milan
Novotný Michal 2292 ½ - ½ 2283 Růžička Petr
  :  

Tom zahájil speciálním gambitem, jehož výsledkem byla ztráta centrálního pěšce. Dejf si vesele blical ben-oni, Martin jednu zvrhlou variantu sicilky, já hrál něco, co jsem nechtěl, Majklův soupeř byl připraven, stejně tak i Jedlův. Michal měl sympatické bílé plus. No a co Luboš? Ten už touhle dobou stál na výhru. Podezřívám ho, že se těšil dolů na holky - v kulturním domě, kde se hrálo, byly právě lekce tanečních. Zakázal jsem mu vycházky, dokud nevyhraje. Tak prostě vyhrál. Super výkon !
Zrovna ten den došla na tancování i Ewa Farna, a považte, Majkl jí dole podržel dveře !

Tak jsme vlastně vedli jedna nula. Ono, na ostatních deskách to nevypadalo moc dobře, takže se nám náskok hodil. Martin remizoval z lepší přípravy, super.
A byly tu časovky. Nejdřív jsem musel Majklovi říct, ať odmítne remis, a pak jsem se proklínal, protože se jen o trochu později dostal do těžko bránitelné koncovky. Moje pozice se začala rozpadat, i když jsem o tom ani nevěděl. Dejf bránil horší koncovku a Tomáš byl opět jediný v sále, kdo rozuměl své pozici. Michal měl silného soupeře, ten Jedlův se dobře bránil, Majkl rovina a pak průšvih, no, co s tím.
A v ten moment přišel klíčový obrat – Michal na třetí krásně získal kvalitu, prostě mu to vyndal, elo neelo. A to jsme se hned začali cítit líp. Tomáš soupeře přehrál ve střední hře a měl po kontrole nadějnou pozici, já to zabalil, Jedle způlil.
Takže jsme měli 3-2 a poslední tři partie dohrávali Dejf, Tomáš a Majkl. Dejf zkušeně udržel, no a co se dělo pak, to už jsem radši zapomněl. Byly to nervy, velké nervy, ale rozhodl náš týmový fíling, kluci to zvládli!

Takže jsme si dali i Třinec. Společně s Ostravou vedeme extraligovou tabulku a k našemu cíli zachránit se v soutěži jsme udělali velmi sympatický krok.


P.S.
Ještě příští víkend a pak třeba změníme cíl, postoupit už můžeme jen ven - Luboš si na evropském poháru chce zahrát s Ivančukem.


Víkendové poděkování:
Láďovi a jeho Coldrexu (dopingová zkouška nebyla, takže jsme s Majklem jeli na Coldrex). Přijel jsem s teplotou a rýmou jako trám, odjíždím zdráv.
Vědmě Tomášovi, který mi ve středu říkal, že přivezeme šest bodů.
Celému týmu za výborný přístup, v obou zápasech jsme to tam dotlačili spolu !

| Autor: Martin Petr | Vydáno dne 09. 11. 2009 | 2171 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server