KP 2

Čtvrtá výhra Déčka v řadě

Rapid Matadors – 2222 ŠK Polabiny D 2:6
Vítězné tažení našeho družstva pokračovalo již čtvrtou výhrou v řadě a posunulo nás na pěkné třetí místo v tabulce.


Hvězdná sestava, kterou se mi podařilo na zápas nominovat, si hravě poradila s poměrně silným družstvem Rapidu Matadors. Lze jen litovat, že se někteří hráči nemohli zapojit do bojů o umístění již ze začátku soutěže. Od prvních dvou družtev v tabulce nás dělí pouhé 2 body a ty jsme ztratili zbytečnými remízami během soutěže.


Průběh zápasu :
Krátce po zahájení se dohodli na remíze v absolutně vyrovnané pozici Honza Bělohlav s Pavlovcem. 0.5 : 0.5.
Velice rychle si poradil Bohouš Vorel s Kalhousem. Na zisk pěšce Kalhous reagoval nekorektní obětí jezdce a Bohouš získal drtivý tlak, kterým donutil svého soupeře po další chybě partii vzdát. 0.5 : 1.5.
Další bod pro naše družstvo získal rozjetý válec Roman Torvenyi, který svojí šestou výhrou v řadě zdramatizoval boj o nejlepšího hráče družstva i celé soutěže. V této partii se mu podařilo obětí pěšce získat poziční převahu a později i materiál a dovést partii k výhře. 0.5 : 2.5.
Potřetí v soutěži nastoupivší Honza Škorpík jede na sto procent. Jeho soupeř po zahájení vyvinul nedobře své figury, čehož Honza využil k útoku na krále, který zakončil matem. 0.5 : 3.5.
Již vyhrávající bod pro nás získal spolehlivě hrající Ruda Doležal. Ze zahájení získal menší výhodu, kterou později ztratil a byl donucen k obraně vlastích pozic. Partii rozhodla hrubá chyba soupeře, který nastavil Rudovi figuru. Štěstí přeje připraveným. 0.5 : 4.5.
Následovala další výhra, která již byla pro soupeře předzvěstí debaklu. Pavel Kvapil si vytvořil poziční převahu obsazením volného sloupce dvěma věžemi na dámském křídle. Jeho soupeř se pokusil na královském křídle o protiútok pěšci, kterým si však ještě oslabil pozici svého krále. Pavel postupně zúročil svoji převahu ziskem třech pěšců a soupeř po nucené výměně rozhodujících figur vzdal. 0.5 : 5.5.
Před ostudou našeho soupeře zachránil Pepa Kourek, který v koncove nemohl zadržet postupujícího Vobořilova pěšce. 1.5 : 5.5.
Poslední partie již jen zaokroulila výsledek. Martin Škroch se se svým Slabým soupeřem dostal do zablokované pozice při stejném počtu pěšců a jedné lehké figuře na každé straně. 2 : 6.

Poslední kolo se hraje již 10.4. a ne až 17.4., jak je uvedeno v původním rozpise! K uhájení třetího místa potřebujeme s Bohémií získat alespoň bod, protože Hlinsko, které se nám přilepilo na paty, jistě doma s Chocní vyhraje. Na druhou stranu pokud se nám podaří vyhrát, tak při klopýtnutí některého z vedoucích dvou družstev můžeme skončit ještě výše. Je tedy nutné nastoupit do posledního kola v co možná nejsilnější sestavě.

Pavel Kvapil

| Autor: Pavel Kvapil | Vydáno dne 28. 03. 2011 | 1726 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server