Extraliga

Drama se šťastným koncem

ŠK Zikuda Turnov – 2222 ŠK Polabiny: 3,5 – 4,5
V předposledním extraligovém kole jsme potřebovali pro udržení naděje na záchranu v soutěži nutně porazit Turnov.


Což nebyl zrovna lehký úkol, protože jsme v zápase byli papírově slabší na všech šachovnicích.


Ze zahájení vyšel dobře na čtvrté šachovnici JJ, i Martinovi Červenému se povedla příprava, naopak špatně stál na první šachovnici Dejf. Ostatní partie se pohybovaly v rámci rovnováhy. V časových tísních se nám to pokazilo, já jsem neuváženě odmítl opakování tahů a po kontrole bylo jasné, že prohraju. Dejf sice dokázal partii kouzelnicky zremizovat a JJ hezky zvítězil, ale Martinovi Červenému se pozice pokazila a skončil v prohrané koncovce. Tomáš Studnička stál ve věžové koncovce na taky hranici prohry. Luboš i Michal Konopka remizovali a tak se za stavu 2,5:2,5 upínaly naše naděje k poslední šachovnici, kde Majkl Novotný svého silnějšího soupeře postupně přehrával. Ale vypadalo to maximálně na 4:4, což nás moc neuspokojovalo.

Pak se ale začaly dít věci. Tomáš Kulhánek kupil chybu za chybou a náš Tomáš (Studnička) začal hrát černými na výhru. Martin Červený kladl tuhý odpor a u Majkla to vypadalo, že jeho h-pěšák uteče do dámy. Tak se taky stalo a vedli jsme 3,5:2,5. V rozhodující partii Tomáš Studnička opravdu zvítězil a i když Martin koncovku prohrál, celkově jsme zvítězili 4,5:3,5.
Dobrá práce!

Výsledky ostatních zápasů vedly před posledním kolem k následující situaci v tabulce:


A rozlosování posledního kola:
11.kolo - 17.04.2011

Takže, extraligovou příslušnost jsme si mohli zajistit sami, tím, že bychom bodovali v posledním kole s Novoborským. To ale není zrovna lehký úkol, a tak jsme doufali, že se nám podaří uhrát alespoň 2,5 nebo tři body na skóre, protože pak bychom se při možné remíze Zlína s Grygovem zachránili na skóre (v případě rovného skóre by rozhodl počet výher). Pravděpodobnost, že by Mahrla nevyhrála v posledním kole s Třincem, byla samozřejmě malá. Opravdu dramatická situace.

A jak to celé dopadlo se dozvíte v dalším článku …

| Autor: Martin Petr | Vydáno dne 17. 04. 2011 | 1941 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server