O Pardubickou kotvu

Pardubická kotva 2011

V již prověřených prostorech obecního hostince v Chotči proběhl v sobotu 30. dubna 2011 turnaj v rapidu - 8. ročník Pardubické kotvy. Turnaje se zúčastnilo rekordních 61 hráčů, a to jen dokazuje fakt, že turnaj si za 8 let vybudoval dobrou pověst a stálé místo v šachovém kalendáři. Hráči se sem rádi vracejí nejen za šachovnice, ale i k jídelním stolům.


Domácí to letos vůbec neměli lehké, "zbylo" na ně jen druhé místo, které vybojoval nestor polabinských dvojek Jarda Mojžíš. Potěšilo i páté místo Pavla Justa. Naopak Michal Novotný se protentokrát věnoval i jiným činnostem (tady radši moc konkrétní nebudu :-) ), a musel se spokojit až s místem dvanáctým. Za zmínku ještě stojí pěkných 5 bodů mládežníka Vojty Melichara, který mimochodem porazil i mě!

Celkově v turnaji zvítězil se 7,5 body první nasazený Marian Sabol a na třetím místě se umístil Luboš Ptáček. Vysokomýtští tak domácím dokonale vypálili rybník, ale my jim to v podzimním Memoriálu Čeňka Honsy vrátíme i s úroky!

Velké díky patří Martinu Škrochovi, který se postaral o hrací sál a jako vždy o skvělé jídlo...

P.S. Jedinou kaňkou na turnaji tak zůstane vystupování pana Vaníčka, které bylo v závěru turnaje už fakt přes čáru. Příště ať raději zváží, jestli chce hrát šachy, nebo chlastat.
EDIT 2.5.2011 K tomu pan Vaníček napsal na můj email: "Bohužel tímto mailem nemohu vrátit zpět své nechutné chování na Vašem sobotním turnaji. Velice lituji, a omlouvám se Všem organizátorům a účastníkům turnaje za to, že jsem jim pokazil celý sobotní den. Jsem velice zahanben a prosím za prominutí."
K tomu já dodávám - chybovat je lidské :-)

Detailní výsledky naleznete ZDE.

Vladimír Dudek

| Autor: Vladimír Dudek | Vydáno dne 01. 05. 2011 | 3096 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server