KP 2

Tak nám začal další ročník KPII

2222 ŠK Polabiny D – TJ Spartak Choceň 5 – 3
Při sestavování soupisky jsme s Martinem Liduchem měli docela strach jak v prvním kole dopadneme. Po několika omluvách předních hráčů jsem se zděsil plánované soupisky a uvolil se, že nastoupím. Před sezonou jsme si dali jasný cíl! Pokusit se o postup do KPI, která nám letos v oddíle chybí.


Samotný zápas se vyvíjel celkem bez problémů. Jako první vyhrál Martin Bureš na osmé šachovnici, za hodinu a velmi lehce. Pak vyhrál Dan Vančura, který velmi pěkně přepočítal soupeře. Získal figuru a to už pro Dana nebyl problém. Pak trochu nešťastně prohrál Dominik Řezníček. Ve vyhrané koncovce špatně spočítal varianty a prohrál. Chvíli po něm prohrál i Vojta Melichar, který už od začátku partie stál velmi pasivně a soupeř to dokázal využít. Stav byl chvíli 2 – 2 a trochu jsem měl strach, že by to mohlo skončit 4 – 4. Naštěstí se tak nestalo. Misky vah jsem přetočil na naší stranu já. Černými jsem postupně vyrovnal hru. Nechal jsem si na šachovnici dvojici střelců proti dvoum koním. Střelci se ukázali jako nesmiřitelní bojovníci a výsledek byl ten, že jsem přešel poměrně lehce do věžové koncovky s dvěma pěšci více, kterou soupeř odmítl bránit a vzdal se. Pak velmi pěkně vyhrál Oskar Hofman. Ve střední hře se sice v dobré pozici dopustil pochybení po kterém soupeř získal aktivitu, Oskar ale našel protihru a partii dovedl k vítězství. Po něm už vyhrál zcela zaslouženě Pepa Kourek. Vedeme 5 – 2 a už jsme klidní. Poslední dohrává Petr Nešpůrek. Petr sehrál partii dobře, ale měl jsem trochu pocit, že mu v koncovce došly síly. Přeci jen je u něj znát poměrně dlouhá šachová pauza. Petr partii nakonec prohrál. Nicméně vítězství 5 – 3 považuji za naprosto zasloužené.


Na závěr bych chtěl všechny naše mladé bojovníky pochválit za bojovnost při partiích. Před tímto kolem jsem měl trochu strach, jestli jsou schopni zastoupit silnější hráče. Ale opak byl pravdou. Zjistil jsem, že máme velmi silný tým, podpořený velmi silnou lavičkou náhradníků a je skoro jedno, kdo z těch mladých nastoupí.

Martin Mojžíš

| Autor: Martin Mojžíš | Vydáno dne 09. 10. 2011 | 1115 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server