KP 2

Nekompromisní souboj těsně pro favorita

2222 ŠK Polabiny E – 2222 ŠK Polabiny D 3.5 : 4.5
Po dvou kolech jsme tedy bez bodu a jedinou naší útěchou může být fakt, že po tuhém boji jsme "přenechali" vítězství našim kolegům z oddílu a tak snad ty naše ztracené body nepřijdou úplně nazmar.


Na šachovnicích se ovšem odehrávaly skutečně nekompromisní boje, o čemž svědčí jen těsná výhra favorizovaného déčka a já si myslím, že zápas nejlépe zhodnotí kapitán vítězů.

Tak tedy jenom stručně.

Náš první bod získal Petr Kouba, jehož soupeř ztratil po zahájení figuru. 1 :0.
Následovala prohra Pavla Kvapila, který si po záhájení stál docela nadějně, potom však postupně přišel o dva pěšce a ve věžové koncovce již neměl proti Řezníčkovi šanci. 1 : 1.
Potom přidal bod na naše konto Honza Krejčí, jehož soupeř obětoval nekorektně figuru. 2 : 1.
Další bod získal Honza Škorpík, který ziskem pěšce zničil celou soupeřovu pozici. 3 : 1.
Matouš Rež prohrál pěšcovou koncovku se stejným počtem pěšců – škoda. 3 : 2.
Martinové Škroch s Mojžíšem se v nejasné pozici dohodli na remíze. 3.5 : 2.5.
V posledních dvou duelech se již zápas nevyvíjel pro nás moc nadějně. Bohouš Vorel měl proti Vančurovi kvalitu, ale o jednu lehkou figuru méně a tak partie záhy skončila prohrou. 3.5 : 3.5.
Osud zápasu se tedy rozhodoval na první šachovnici. Honza Bělohlav získal během střední hry kvalitu a jeho pozice vypadala celkem nadějně. Bohužel to bylo za ztrátu 3 pěšců a Pepa Kourek po odražení matových hrozeb začal nekompromisně postupovat pěšci do výhry v partii i v zápase.


Prohráli jsme tedy tím nejtěsnějším výsledkem 3.5 : 4.5 a nezbývá nám než popřát našemu soupeři úspěch v dalších bojích o postup do KP1.

Pavel Kvapil

| Autor: Pavel Kvapil | Vydáno dne 07. 11. 2011 | 1048 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server