II. liga

Neúspěšný pokus o zajištění ligové příslušnosti dvě kola před koncem

2222 ŠK Polabiny C - ŠK Vysoké Mýto 3,5:4,5
Nastoupili jsme k utkání bez čtyř hráčů základní sestavy proti kompletnímu soupeři z Vysokého Mýta. Zejména naši první dva citelně chyběli, ale přesto byl průběh zápasu vyrovnaný až do závěrečného hvizdu.Velmi brzy skončila partie ing.Navrátila na třetí desce – nastoupil jen proto, abychom neprohráli kontumačně a výsledkem byla rychlá remis.
Jakub na páté remizovat nechtěl – zkoušel různě soupeře, ten ale odolával a zjednodušoval materiál. Ve vyrovnané koncovce došlo k dohodě o vzájemném neútočení.
Velmi divokou partii sehrál Luboš na čtvrté. Nerespektoval černou barvu svých figur a kombinačními obraty se dostal k útoku. Následovala další nepřehledná oběť s prudkým atakem na krále. Velmi komplikovaná pozice spotřebovala mnoho času a soupeř to neustál. Vedli jsme 2 : 1 a vypadalo to dobře, protože nikdo z našich nebyl přímo ohrožen.
Také následný průběh se zdál dobrý. Po zajímavé hře zremizoval Štěpán na první nebezpečného Mariana Sabola – velký úspěch našeho hráče.
Velmi dobře hrál Jirka na druhé. Černými přehrával soupeře pomocí hezkých obratů a chtěl vyhrát. Bohužel se intuice někde zasekla a pozice se dostala do rovnovážného stavu.
Mezitím se Jirka na šesté dostal vlastním přičiněním do problémů. Musím jej ale pochválit, že velmi dlouho držel svůj temperament na uzdě a dlouho trvající lavírování přežil. Po drobné nepřesnosti se však snažil vše řešit po svém. Oběť jednoho a později druhého pěšce vedla i přes získanou aktivitu k prohře.
Stav byl 3 : 3 - vedle Pavel na osmé stál o něco hůře a tak jsem se špatně rozhodl. Začal jsem na sedmé hrát na výsledek družstva, protože jsem myslel, že musím vyhrát, když mám problematickou kvalitu více. Zhlédl jsem se ale v Jirkovi ze šesté - obětovat jednoho a potom i druhého pěšce ještě při omezeném čase byla pozvánka k prohře.
Vysoké Mýto mělo čtvrtý bod a Pavlův soupeř byl rád, že nemusí složitou koncovku s pěšcem více hrát na výhru.

Těsná prohra, stejně jako v Hradci – asi i jeden z chybějících mohl zvrátit výsledek. Příště jedeme za lídrem soutěže do Třebíče a je nutné dosáhnout na co nejlepší výsledek – o sestupu může rozhodovat i score.

Zapsal Luboš Trojan

| Autor: Luboš Trojan | Vydáno dne 07. 03. 2012 | 2027 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server