KP 2

2222 ŠK Polabiny E - Bohemia B 3.5 : 4.5

Hned ve druhém kole jsme narazili na nejtěžšího soupeře v této soutěži a prohráli jsme s ním tím nejtěsnějším rozdílem. Není to žádná ostuda, v loňském roce nás porazili 6 : 2 a letos nebylo o vítězi jasno do posledních minut zápasu.Zápas začal naším vedením, o které se postaral spolehlivě hrající Martin Škroch.
Dále následovaly remízy Honzy Bělohlava, Petra Jecha a Honzy Škorpíka, což zatím stále hrálo v náš prospěch.
Premiéra v našem družstvu bohužel nevyšla Jirkovi Korolovi, který se pustil do útoku odvážnou obětí věže. Oběť však nebyla úplně korektní a Jirka byl nucen dát za zisk dámy ještě druhou věž, a partie dopadla lépe pro našeho soupeře.
Zápas byl v tomto stadiu tedy nerozhodný a hrálo se ještě na třech šachovnicích. Do vedení se Bohemka dostala po prohře Bohouše Rouba, který většinu partie proseděl v restauraci. Na dvou židlích se prostě sedět nedá ani u šachů !
Stav zápasu znovu srovnal Pavel Kvapil, kterému se podařilo udolat svého jmenovce Petra Kvapila. Pavel měl ve věžové koncovce výhodu lepšího rozmístění pěšců a v napínavém závěru došel o dvě tempa dříve do dámy.
O konečném vítězi v utkání se tedy rozhodovalo v partii mezi Petrem Koubou a Petrem Laušmanem. Náš Petr měl v závěru partie sice kvalitu k dobru, to však nestačilo proti drtivému postupu spojené dvojice pěšců soupeře.

Zápas tedy skončil naší těsnou porážkou, ale v příštím kole pojedeme do Poličky, kde bychom měli naplnit roli favoritů.

Pavel Kvapil
kapitán družstva

| Autor: Pavel Kvapil | Vydáno dne 05. 11. 2012 | 1527 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server