II. liga

Utkání ve II.lize v režii černých figur

V osmém kole jsme přivítali tradičního soupeře z Ústí nad Orlicí, který přijel kompletní a vítězně naladěn. Naše sestava, jak již tuto sezonu bývá zvykem, si zachovala poloviční doplnění z KP1.


Došlo tak k vyrovnanému souboji družstev ze středu tabulky a výrazně se prosadili černí - mimo tří remis ještě 4x vyhráli. Naštěstí byl v naší sestavě hráč na první desce, který dokázal vyhrát i bílými – Jarda Mojžíš. Dal si tak dárek k blížícím se kulatinám - přejeme dobré zdraví a důvěrnou komunikaci se šachovou bohyní Caissou !


2222 ŠK Polabiny C Šachový klub Ústí nad Orlicí
Mojžíš Jaroslav2163F1-02208FŠmajzr Martin
Kourek Josef2133F1-02157FPekař Václav
Půlpán Jakub2099F0-12134FZeinert Michal
Macháň Jan2078F1-02087FPečinka Martin
Trojan Luboš2010F0-12048FHolásek Pavel
Černý Jan2069F½-½1988FMareš Petr
Just Pavel2053F½-½1970FŠvub Jan
Törvenyi Roman2004F½-½2126FVolf Jaroslav
:

K průběhu:
Jako první remizoval Honza černými na šesté a nasadil tak laťku pro tuto barvu. Záhy se přidal i Roman na osmé - v obou případech ve zjednodušených a vyrovnaných pozicích. Že se pasivita nevyplácí si ověřil Jakub na třetí. Nebyl dost aktivní, nechal černé útočit a když už mohlo dojít ke zjednodušení, tak to soupeř vyřešil krásným tahem, na který nebyla odpověď. Téměř současně dal za půl Pavel na sedmé a po polovině ukončených partií máme dohánět ztrátu jednoho bodu.
Moc pěknou masáž černými předvedl Honza na čtvrté. Znal použitou variantu Francouské lépe a dokonale využil nemohoucnost bílé dámy. Prudký útok na krále ověnčil nečekaným závěrečným tahem.
Josef na druhé předvedl podobný velmi dobrý výkon. Jeho partie byla dramatičtější – musel čelit značnému tlaku na krále. Při opačných rochádách šel také po monarchovi a našel více zajímavých podnětů než soupeř. Po oběti figury si uvolnil diagonálu a trestal.
Jarda na první si po celou partii udržoval aktivitu. Využil perfektně svoji dvojici střelců – ukázala se pro stávající pozici rozhodující. Když soupeřův král napochodoval do středu ve snaze pokrýt různé hrozby a stal se pro Jardovo střelce lovnou zvěří.
Jako poslední jsem skončil já na páté. Stejně jako Jakub jsem byl pasivnější, nepřešel včas do aktivity a pak už to bylo jenom trápení umocněné mojí počínající virózou.

Vítězstvím jsme již udělali rozhodující krok pro udržení se v soutěži.

Luboš Trojan

| Autor: Luboš Trojan | Vydáno dne 06. 02. 2013 | 1801 přečtení

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server