Memoriál Čeňka Honsy

16. ročník Memoriálu očima (ne)závislého (ne)pozorovatele

Tak, 16. ročník je za námi! Pro mě opravdu velký oddych, protože mi celou sobotu bylo tak blbě, že teď zpětně ani nechápu, jak jsem ten den vůbec přežil. A to mě ještě po turnaji čekalo sledování zápasu Arsenal – Tot*enham, což mě dorazilo úplně…


Ze zřejmých důvodů tedy o průběhu turnaje samotného nic moc nevím. To málo co vím, tady píšu. Případné postřehy můžete psát do komentářů.

Turnaje se nakonec zúčastnilo slušných 52 účastníků. Začátek byl parádně „nalajnovaný“. V prvním kole jsme viděli pěkně seřazené rezultáty 1-0, 0-1, 1-0, 0-1, atd. atd., aneb všichni (!) favorité vyhráli! Za sebe musím říct, že jsem to ještě na žádném turnaji nezažil. Pak už to mám obestřené mlhou, ale pamatuji si, že Michal Novotný splnil roli favorita, byť s notnou dávkou štěstí v důležitých partiích, zejména s Matějem Hrabušou a v posledním kole s Pavlem Daňkem. Do první desítky mezi polabinské plejery nakoukli jenom dva hráči, a sice čtvrtý Nadrchal z pardubické Bohemie a devátý Fiala z Chotěboře. Polabinský souboj seniorů s juniory skončil tentokrát tak nějak smírně – výborným výkonům dvojic Půlpánů a Cachů směle čelili Luboš Trojan, Pavel Just i Jarda Mojžíš. Lehce navrch měl druhý v pořadí Kuba Půlpán. Ti všichni, samozřejmě spolu se všemi dalšími, si následně velice rychle rozebrali pěkný cenový fond :-)

I přes mou indispozici bych si dovolil tvrdit, že se turnaj velmi vydařil a nestyděl bych se ani pochválit, protože to za mě bohužel nikdy nikdo jiný neudělá. Děkuji za pomoc při organizaci Milanu Hoškovi a Martinu Škrochovi. Díky Rudovi Doležalovi za většinu fotek. Na vyhlášení už nebyl, to jsem pořídil já nouzově z telefonu. Za pomoc při shánění věcných cen děkuji sobě, Martinu Škrochovi, Jardovi Mojžíšovi a v neposlední řadě firmám Gasco a Kubík.

Pro příští rok zvažuji změnu tempa, určitě s přídavkem času – rád v komentářích uvítám návrhy, nebo zkušenosti s různými tempy v rapidech. U mě zatím převažuje něco jako 15 minut + 3 vteřiny. Ideální by ovšem bylo, kdyby na hodinách DGT byl již přednastavený mód tempa…

Vladimír Dudek
předseda 2222 ŠK Polabiny

Konečná tabulka

Fotogalerie

Jedna z klíčových partií na prvním stole: Hrabuša - Novotný (0-1 po divokém průběhu).

Pohled do hracího sálu.

Organizátorská dvojice Milan Hošek a Vláďa Dudek.

Bohatý cenový fond.

Hrací sál.

Zleva Jakub Půlpán (2. místo), Michal Novotný (1. místo), Matěj Hrabuša (3. místo).

Martin Mojžíš s vítězem.


| Autor: Vladimír Dudek | Vydáno dne 28. 09. 2014 | 1249 přečtení | Počet komentářů: 1

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server